Kréta – 4. den

Dnešek patřil objevování západní civilizace. Celodenní výlet směrem na západ od našeho ubytování byl spojením horského tracku a odpočinkem na pláži. Hahaha, modří již vědí. Prostě jsme jeli do sousední vesnice, tam si vyběhli pro kešku na jeden kopec, pak oběd a válenda na pláži. Já to ale trošku nafouknu, abychom vypadali jako strašní machři.

Dopoledne jsme vyjeli směr Tsoutsouros. Kopcovitou cestou potkáváme mnoho parkovišt, ze kterých se dá pozorovat a hledat ta nejhezčí a nejzapomenutější pláž, kterou třeba můžeme někdy navštívit. Tsoutsouros je mnoho pláží vlastně spojených do jedné velké, která je lemovaná místními tavernami. Nad vesnicí vede track – naučná cesta, na které můžete obdivovat skály, jeskyně a výhledy na moře a pláže. Jen pozor, většina kamenů je velmi ostrá.

Po asi 1,5kilometrové procházce jsme zpět a hledáme nejlepší tavernu na oběd. Taverna Zorbas se jeví jako ideální. Schéma salát místo polévky, automaticky chlazená voda na stůl nám připadá, jako fajn vynález, toto budeme v Čechách postrádat. Hlavní chod je dnes maso – hovězí v rajčatové omáčce (stifado), nebo špíz (souvlaki). Víno na zapití by někomu možná dostatečně zpříjemnilo den, ale zde se ještě na odchod dostane meloun a rakije. To je pak fajn den ?

Po tak vydatném obědě nutně musel následovat lehčí odpočinek a pak konečně pohyb. Šnorchlování, delší plavání, nebo jen tak se povalovat ve vlnách nám udělalo dobře. S pláží jsme se rozloučili až se západem slunce.